Ojciec Pio

Chcesz wiedzieć wszystko co związane z Ojcem Pio?

Proszę bardzo:


Ojciec Pio

Kim był Ojciec Pio?

Pio z Pietrelciny – (właśc. Francesco Forgione) powszechnie znany jako Ojciec Pio, urodził się 25 maja 1887 w Pietrelcinie, a zmarł 23 września 1968 w San Giovanni Rotondo. Był kapucynem, pierwszym stygmatykiem w historii Kościoła katolickiego, świętym. Jako dziecko postanowił poświęcić swoje życie służbie Bogu oraz swojemu patronowi, świętemu Franciszkowi z Asyżu. Chłopiec poddawał swoje ciało pokucie, biczował się aż do krwi. Twierdził, iż widzi swojego anioła stróża i prowadzi z nim długie rozmowy. Objawiali mu się także Matka Boska oraz Jezus. W wieku 15 lat wstąpił do Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów, 7 lat później został wyświęcony na kapłana. Jako przewodnik duchowy Ojciec Pio wpajał swoim wiernym 5 dróg doskonalenia duszy: codzienne przyjmowanie Komunii Świętej, medytację, rachunek sumienia, głęboką lekturę Pisma Świętego oraz cotygodniową spowiedź. Stygmatów doświadczył po raz pierwszy w młodym wieku i początkowo nie mógł zrozumieć tego zjawiska, a nawet błagał Boga w modlitwach, by mu je zabrał. Rany były wielokrotnie badane przez lekarzy, którzy nie umieli wytłumaczyć ich pochodzenia. Bliscy franciszkanina twierdzili, że wraz z pojawieniem się stygmatów nabywał niesamowitych zdolności, jak uleczanie chorych, lewitacja, prorokowanie. Ojca Pio ogłoszono świętym w 2002.


Skomentuj:


Książki związane z Ojcem Pio

Święty Ojciec Pio Święty Ojciec Pio
W swojej biografii ojciec Aleksandro dostarczył czytelnikom obfitego materiału do refleksji, odpowiada na pytanie: "Co chce mnie, tobie powiedzieć ojciec Pio, który przez pół wieku żył ukrzyżowany, przez którego Bóg dokonywał i dokonuje rzeczy niesłychanych, rzeczy, które wymykają się wszelkiemu doświadczeniu?" Ojciec Pio był zdecydowanie wierny swemu życiowemu powołaniu, troszczył się o czystość sumienia, przyjmował krzyż.
Więcej info

Ojciec Pio i dusze czyśćcowe Ojciec Pio i dusze czyśćcowe
W książce ks. Marcella Stanzione, poświęconej temu szczególnemu aspektowi posługi Ojca Pio, znajdziemy barwne opisy objawień dusz czyśćcowych, zapis rozmów z nimi, a także z wiernymi, którzy po śmierci swoich najbliższych szukali u Ojca Pio pocieszenia i rady, w jaki sposób mogą się za nimi wstawiać u Pana. Wszystkie te opowieści stanowią świadectwo niezwykłej charyzmy świętego zakonnika oraz jego głębokiej wiedzy na temat problematyki czyśćca i prawd wiary Kościoła katolickiego.
Więcej info
Trend

47. rocznica śmierci Ojca Pio

Dodano: 23 września 2014

23 września 2014 wypada 47 rocznica śmierci Ojca Pio. Święty zmarł o 2:30, w swojej celi w San Giovanni Rotondo.

Zainteresuj tym tematem znajomych:


Filmy z Ojcem Pio


Popularność Ojca Pio w wyszukiwarce GooglePopularność Ojca Pio na świeciePopularność Ojca Pio w Polsce
Miasta najbardziej zainteresowane Ojcem PioPodobne wyszukiwaniaRosnące trendy


Ojciec Pio oznaczono tagami: Święty, Duchowny.


Ojciec Pio - dodane przez:

09-26-2014, 04:29 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-30-2014 07:20 PM przez Trendywaty.)
Post: #1
Ojciec Pio
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post

Lubisz Ojca Pio?Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości